NextGen Apartments, Kraków
Copyright © NextGen Apartments, Kraków
Przyjazd
Wyjazd

Lokalizacja

Dzięki centralnemu położeniu NEXTGEN APARTMENTS w sercu historycznego Starego Miasta nasi Goście mogą w ciągu zaledwie kilku minut dotrzeć do najpiękniejszych krakowskich zabytków.

  • Kazimierz – w trakcie krótkiego spaceru Goście NEXTGEN APARTMENTS mogą dotrzeć do bram innego świata – malowniczego Kazimierza. To bez wątpienia najbardziej urokliwa dzielnica miasta, która ukazuje turystom fascynujący świat sztuki oraz tradycyjnej żydowskiej kultury. Podążając śladami dawnych mieszkańców Kazimierza warto odwiedzić zabytkowe synagogi, a także znaną z filmu S. Spielberga fabrykę Oscara Schindlera. W trakcie zwiedzania nie należy pomijać przyjemności ciała – dookoła znajdziemy dziesiątki stylowych kawiarni i znakomitych restauracji. 
  • Zamek Królewski na Wawelu – odwiedzenie najwspanialszej siedziby polskich władców – Zamku Królewskiego na Wawelu – to punkt obowiązkowy dla wielu naszych Gości. Do Zamku, słynnego ze wspaniałej renesansowej architektury oraz bogactwa trzymanych tu skarbów można dotrzeć zaledewie w kilka chwil. Na miejscu warto dać się ponieść historii i legendom – poszukać mistycznego czakramu, odwiedzić ociekający złotem Skarbiec oraz zejść do jaskini Smoka Wawelskiego.
  • Barbakan  – warto także udać się w kierunku jednego z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich zabytków. Barbakan, wzniesiony w XIII. wieku jako część dawnego miejskiego kompleksu obronnego to potężny fort w kształcie rotundy, z której murów oraz gotyckich wieżyczek broniono Krakowa przed wrogiem. Dziś mieści się tu oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Koniecznie należy tu zajrzeć w trakcie turniejów rycerskich, by przyjrzeć się pokazom walk i lekcjom fechtunku.
  • Brama Floriańska  – To miejsce wyjątkowe - jej potężne, kamienne mury od XIII wieku witały kupieckie karawany i zamorskie delegacje. Dziś to bez wątpienia jedno z najbardziej klimatycznych miejsc Krakowa, którego surowe mury zdobią setki obrazów, prezentowanych przez miejscowe galerie.
  • Rynek Starego Miasta – mniej niż 10 minut dzieli naszych Gości od Słynnego Rynku Starego Miasta – jednego z najpiękniejszych placów w Europie, który pod względem ilości zabytków może konkurować z niemal każdą metropolią na kontynencie. To właśnie tutaj znajduje się najsłynniejsza ikona Krakowa – Kościół Mariacki, a w nim - liczący ponad 500 lat ołtarza dłuta Wita Stwosza. To także tutaj podziwiać można tętniące życiem Sukiennice i spacerować między zachwycającymi bogactwem renesansowej architektury kupieckimi kamienicami. 

Apartamenty

Apartament typu Suite Deluxe

W skład eleganckiego apartamentu typu  Suite Deluxe o powierzchni 32 m2 wchodzi przestronny, klimatyzowany salon, sypialnia z podwójnym ...

Szczegóły pokoju

Apartament typu Suite Deluxe

  • Metraż: 32m2
  • Maks. osób: 4
Apartament typu Suite Premier

W skład eleganckiego apartamentu typu  Suite Premier  o powierzchni 44 m2 wchodzi przestronny, klimatyzowany salon, sypialnia z podwójnym ...

Szczegóły pokoju

Apartament typu Suite Premier

  • Metraż: 36m2
  • Maks. osób: 4
Pokaż wszystkie

ul. Miodowa 42
31-055 Kraków, Polska

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij